На 24 май – ден, в който честваме българската

...
  На 24 май – ден, в който честваме българската
Коментари Харесай

Застреляха с бойно оръжие домашно куче в русенското Ново село

 

На 24 май – ден, в който честваме българската култура и просвета – семейство от село Ново село, Русенско, претърпя ужасяваща загуба. Техният домакински любим – кучето Фрея – бе убито с бойно оръжие от разстояние над 200 метра, наоколо до кравефермата, където живее, научи осведомителна организация АНОНС.

По неофициална информация, изстрелът е бил акуратен, ориентиран непосредствено към сърцето на животното, евентуално употребен е прицел посредством оптика. Фрея е носила нашийник, имала е чип, паспорт и всички имунизации. В момента на случая не е била вързана, само че е била в своята нормална среда, до стопанството.

Собствениците ѝ споделят, че това не е първият сходен случай в региона и имат основателни подозрения по отношение на причинителя. Изстрелът е основал заплаха освен за кучето, само че и за чиновниците на стопанството и за десетки крави наоколо до мястото на случая.

По данни на пострадалите, съгласно настоящото законодателство ловци нямат право да стрелят на разстояние под 200 метра от обитаеми места или зони в регулация, а още по-малко – в посока към животновъдни обекти.

Семейството към този момент е подготвило сигнал до разнообразни институции, измежду които:

Фондация „ Четири лапи “ – България, Българската организация по сигурност на храните (БАБХ), Община  Русе, Кметство с. Ново село Окръжна прокуратура – Русе, Районно ръководство на Министерство на вътрешните работи – Русе,

Регионална дирекция по горите – Русе.

Апел за правдивост

„ Фрея не беше просто куче. Тя беше част от нашето семейство “, споделят стопаните. Те упорстват за:

Незабавно следствие на случая; Проверка на активността на ловни дружинки в района; Санкции при определяне на нарушителите; По-строг надзор и предварителна защита против насилието над животни в района.

Този драматичен случай повдига въпроси освен за животинските права, само че и за публичната сигурност. В миг, в който България се стреми към по-цивилизовано отношение към животните и по-строг надзор над оръжията, сходни дейности не би трябвало да остават безнаказани.

Инфо: anons.bg

Източник: kliuki.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР